Çağrı Merkezi: 0 216 346 80 00

Evomed Anti Alerjik Kılıflar Sık Sorulanlar

Evomed'in kumaşı Evolon %70 Polyester ve %30 Polyamid sonsuz mikro ipliklerin sadece su kullanılarak biraraya gelmesi ile elde edilir. Evolon üretimi doğal çevreye ve insan sağlığına zarar vermeden yapılır.

Tekstilde yeni jenerasyon olan Evolon kumaşları saç telinin 1/100'i kalınlığında sonsuz mikro iplik ile üretilmiştir. Evolon kumaşlar yoğun ve sık bir yapıya sahiptir. Bir mite 170 - 350 mikron, alerjen olan dışkısı 10 - 40 mikron ve toz akarlarının beslendiği deri döküntüleri 2 - 20 mikron büyüklüğündedir. ( 1 mikron, 1 metrenin milyonda biridir ). Evomed Antimite Uyku Setlerinin baz kumaşı olan Evolon ise 2 mikrona kadar %100 geçirmezliğe sahiptir.

Evomed alerjenlere karşı yatak, yorgan ve yastığınızı kılıflayarak tam korumak amacı ile fermuarlı olarak üretilmiştir. Fermuar altında yer alan fermuar koruyucu bant kullanımı ile kusursuz bir ürün elde edilmiştir.

Evomed Antimite Uyku Setleri bariyer özelliğini elde etmek için herhangi bir kaplamaya sahip değildir. Özel teknoljisi sayesinde hava geçirgen, yüksek miktarda nem emen ve hızlı kuruyan yapıya sahiptir. Kaplamalı kılıflar ise belirli miktarlarda hava geçirgenliğine sahiptir. Kaplama nedeni ile gerçek tekstil özelliklerini koruyamazlar. Evomed kaplamasız olması sayesinde ses çıkarmaz, nem dengeleyici olması sayesinde terletme yapmaz, uyku kalitesini arttırır.

Evomed'in koruyucu özelliği sonradan kazandırılmamıştır. Her türlü kullanım şartlarında zaman kısıtlaması olmadan koruyucu özelliğini sürdürür.

Evet Evomed'in kaplamalı yada vinyl loruyuculara göre çok daha fazla avantajları vardır. Önemli avantajları; Plastik efektinin olmaması, kullanım sırasında ses çıkarmaması, Yüksek ter emme kapasitesi, hızlı kuruması, Yüksek hava geçirgenliği, Leke tutmaması, Kaplama olmadığından uzun kullanım süresi sonunda katmanlarına ayrılmaması, Cilde zararlı bir bileşeni bulunmamasıdır.

Evomed'in baz kumaşı olan Evolon'un alerjenlere karşı bariyer özelliği uluslarası laboratuar ve test kuruluşlarınca test edilerek onaylanmış ve sertifikalandırılmıştır.

Evomed Antimite Uyku Setinizi aşındırıcı ve delici etkenlerden korumanız gerekmektedir. Ürünü dilediğiniz sıklıkta yıkayabilirsiniz. Ancak senede 2-3 kez yıkanması yeterlidir.Çamaşır makinesinde 95C sıcaklığa kadar yıkayabilirsiniz. Ağartıcılar veya çamaşır suyu gibi kimyasal kullanımına gerek yoktur.

Tabii ki evet. Evomed Antimite Uyku Setiniz ile yatak, yorgan ve yastığınızı kılıfladıktan sonra dilediğiniz nevresim takımınızı kullanabilir ve dilediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz.

Kesinlikle hayır. Evomed Antimite Uyku Setleri koruyucu özelliğini elde etmek amacı ile hiçbir kimyasal kullanılmamıştır. Baz kumaş olan Evolon sadece ve sadece ipliğini oluşturan polyester ve polyamid'in su ile birleştirilmesini sağlayan yeni bir teknoloji ile üretilmiştir.

Standart üretim ebatlarımızın dışındaki tüm taleplerinizi bize iletmeniz yeterlidir. Kısa bir üretim süresi sonunda sizin ebatlarınıza uygun setiniz tarafınıza teslim edilecektir( %10 fiyat farkı alınmaktadır).

Özel üretim siparişleriniz için özel üretim kategorimizden ürünleri inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Özel üretim ürünleri için TIKLAYINIZ...

Evomed Antimite Uyku Setleri 50 yıkamaya karşı 10 yıl kullanım garantilidir.